Levensvreugde Verblijven vzw Aalst

Kort nieuws uit Levensvreugde - 2009


 
23 december 2009

nieuw mini-busje Kerstcadeau van Fifty One Aalst

Met een cheque van 6.000 euro maakt de serviceclub "Fifty One Aalst" mee de aankoop mogelijk van een nieuw mini-busje voor de gebruikers van Dagcentrum en Tehuizen. Het bestuur van Fifty One Aalst kwam vandaag  zelf de cheque overhandigen.
Dankbaar noemde directrice Liesbeth Moens dit gebaar "een fijn en vooral goed bruikbaar kerstcadeau" voor onze voorziening. De vzw Levensvreugde Verblijven mocht trouwens in de loop der jaren al meermaals op de financiële en morele steun van deze Aalsterse serviceclub rekenen en weet die ten zeerste te waarderen.

Fifty One Aalst: www.fiftyoneaalst.be/


 
11 december 2009

Fijne attentie vanwege 'Vrienden van Het Brughuis'

De 'Vrienden van het Brughuis' - een café op de hoek van de Molenstraat en de Werf - houden jaarlijks rond 15 augustus een barbecue. Telkens gaat de opbrengst naar een goed doel.
Dit keer mocht de vzw Levensvreugde in de opbrengst delen. Op 11 december overhandigden de organisatoren aan de directies van Verblijven en Scholen een cheque van 500 euro. Het bedrag zal dankbaar besteed worden aan enkele noodzakelijke en dringende vernieuwingen van de gebouwen.


 
28 november 2009

Moeder van Kris Hoet overleden

In Beerse bij Turnhout is op 28 november mevrouw Mia Coppens overleden, weduwe van de heer Paul Hoet. Beiden waren goede vrienden van pater Jozef Van den Broeck en steunden hem aanzienlijk in de uitbouw van Levensvreugde. Uit erkentelijkheid werd één van de leefgroepen naar hun verongelukte zoon Kris genoemd. Levensvreugde biedt aan de familie zijn oprechte deelneming aan.


 
24 oktober 2009

'Disco on the Love Boat' voor Levensvreugde

Kathleen Vijverman en Hilde De Clercq hielden op 9 mei hun tweede spetterende verjaardagsfuif. Dit jaar met als thema: 'Disco on the Love Boat'. Op de geslaagde avond had iedereen zijn dancing-shoe's en disco-outfit aan en werd er geswingd op de beats van DJ Da Pierre. Het feest kon niet meer stuk. En naar goede gewoonte ging een batig saldo naar het goede doel. Dit jaar mocht vzw Levensvreugde Verblijven een mooi bedrag in ontvangst nemen (foto).

Met dit bedrag werd  - in het kader van een grotere veiligheid voor onze gebruikers - een aantal 'evacuatiedoeken' aangekocht, die in crisissituaties een snellere ontruiming mogelijk maken.


 
1 oktober 2009

Nieuwe minibus in gebruik genomen

Sinds donderdag 1 oktober is er een nieuwe minibus (capaciteit 9 personen) in gebruik genomen. Het gaat om een blauwe Opel, die onze vroegere witte bus vervangt. De bus zal voornamelijk worden gebruikt voor het vervoer van de ruim 40 externe gebruikers van het Dagcentrum. Die afdeling beschikt over 4 minibusjes om deze gebruikers dagelijks thuis op te halen en terug te brengen. De busjes worden tijdens het weekend ook gebruikt door de Tehuizen.

De nieuwste bus is ons geschonken door een aantal sponsors: schrijnwerkerij Wauters, chauffage Brantegem, serviceclub Fifty-one Aalst, garage Van Der Haegen, doe-het-zelf-center Brico en plantencentrum Eurotuin. Reclamebedrijf Kleur zorgde voor de opdruk.

Binnenkort wordt er nog een bus vervangen, door een exemplaar dat is voorzien van een rolstoellift.


 
19 september 2009

"Mensen als een ander" steunen levensvreugde

Onze Vzw Levensvreugde Verblijven mocht een cheque van 350 euro in ontvangst nemen van de Vriendenkring 'Mensen als een ander' uit Serskamp. Al 15 jaar houden deze vrijwilligers een actie, waarbij ze onder meer personen met een beperking eens voor een rondrit laten meerijden met een vrachtwagen of hen op een andere manier een feestelijke dag bezorgen.

Het bedrag zal besteed worden aan de uitbouw van het kunstatelier.


 
16 september 2009

LEVENSVREUGDE AALST KRIJGT MILIEU-PRIJS CERA AWARD

Op 16 september is in Brussel is de Cera Award toegekend aan een project van afval sorteren dat ingenieur Willem Vermoesen voor zijn eindwerk in Levensvreugde Aalst opzette. De jury had vooral lof voor de sterk sociale en pedagogische aanpak van personen met een verstandelijke beperking. Het resultaat is dan ook ‘uniek’ en een ‘voorbeeld voor andere organisaties’ genoemd.

Op Levensvreugde wordt al geruime tijd een inspanning geleverd om alle soorten afval zo goed mogelijk te sorteren. Voor personen met een verstandelijke beperking is dat evenwel niet evident en ook niet eenvoudig. Bij de opzet van zijn project ‘Optimalisatie van het sorteerproces van afval’ stelde Vermoesen vast dat maar liefst dertig procent van de afval in de verkeerde containers terecht kwam.

Vermoesen werkte, samen met de begeleiding en de gebruikers van Levensvreugde, een systeem uit waarbij kleuren van containers, opschriften en pictogrammen aangevuld werden met reële voorwerpen. Zo werd het duidelijk dat blik thuis hoorde in de rode container waar een blikje aan hing, of een flesje in de gele afvalbak met een glazen pot. Die combinatie van pictogrammen en voorwerpen en een bescheiden leerproces bij de gebruikers drongen het verkeerd sorteren uiteindelijk van dertig tot slechts drie procent terug.

De jury – waaronder enkele ingenieurs – was dit jaar sterk onder de indruk van het feit dat Vermoesen, als ingenieur met technische bagage, in staat bleek om zijn ‘ingenieur zijn’ even opzij te zetten en de uiteindelijk eenvoudige problematiek eerder als ‘pedagoog’ aan te pakken. Hij is er bovendien met een sterke inleving in geslaagd om de voorziening een werkende oplossing op maat aan te bieden.

Dit project werd dan ook gezien als een uniek geval binnen Cera Award en heeft ook een duidelijke voorbeeldfunctie, niet om de technische uitdaging, wel om het maximaal ontplooien van de sociale competenties van de ingenieur die de Cera Award wil belonen.

van links naar rechts: Ignace Martens (promotor KaHo Sint-Lieven Gent), Katrien Van Daele (promotor KaHo Sint-Lieven Gent), Willem Vermoesen en Liesbeth Moens.

Proficiat, Willem!

Lees meer over het project in de Nieuwsbrieven van
oktober 2009, september 2009 en juli 2009.


 
1 april 2009

Infoavond over Erfrecht en Successieplanning

Op woensdag 1 april 2009 organiseerde de Overkoepelende Oudervereniging iedereen een infoavond over Erfrecht en Successieplanning. Wie de uiteenzetting van notaris Stéphane Meert miste of ze nog eens wil bekijken, kan zijn presentatie hier downloaden


 

[Overzicht Kort Nieuws Levensvreugde]

[top]

l